fbpx

Wrocław Huby

Nieruchomości, Huby, Wrocław

Południowo-wschodnia część Wrocławia, która mieści osiedle nazwane Huby. Nieformalnie osiedle dzielone jest na dwie części. Obszar pomiędzy torami, a ulicą Kamienną nazywane jest Stare Huby, w tym miejscu dominują kamienice jeszcze sprzed II Wojny Światowej, natomiast obszar pomiędzy ulicą Kamienną, a aleją Armii Krajowej to tzw. Nowe Huby i zostało wybudowane w latach 70. XX wieku. Do budowy wykorzystywano wielkopłytowe elementy z wytwórni, która była zlokalizowana nieopodal, przy ulicy Ślężnej. 

Browar Mieszczański we Wrocławiu. fot.: browar.wroc.pl

Ta część miasta jest naprawdę atrakcyjna pod wieloma względami. Znajduje się tutaj wiele punktów, które przyciągają do siebie mieszkańców. Tak naprawdę w tej części Wrocławia mieszkańcy mają dostęp do wszystkiego. Przy ulicy Borowskiej położony jest szpital, a tuż za nim rozciąga się  niewielki park, do którego poza pacjentami chętnie przybywają okoliczni mieszkańcy. To idealne miejsce do biegania, spacerowania, jazdy na rowerze, czy po prostu spędzania czasu na świeżym powietrzu- relaks w gronie bliskich.  

Jednym z ciekawszych miejsc na wrocławskich Hubach jest Browar Mieszczański, w którym pofabryczna, surowa architektura znajduje zastosowanie dla różnego rodzaju eventów z dziedziny kultury i sztuki. Pójdziemy tu na koncert, targ lokalnych pyszności i weźmiemy udział w warsztatach kulinarnych.

Do budowli, które zasługują na szczególną uwagę należy przede wszystkim neobarokowy gmach Dyrekcji Okręgowej Kolei Państwowych przy ulicy Joannitów (powstał w latach 1911-1914, zaprojektowany przez architekta H. Koenig). Będąc w tym miejscu nie pominąć Browaru Mieszczańskiego, zlokalizowanego przy ulicy Hubskiej. Mimo, że nie pełni już swojej pierwotnej funkcji, to do tej pory odgrywa ważną rolę w życiu mieszkańców. Obecnie na jego terenie organizowane są wystawy oraz imprezy kulturowo-rozrywkowe. Pełni funkcję Centrum Kulturalnego i dysponuje terenami o łącznej wielkości 12 800m2. 

W ostatnich latach na osiedlu doszło do wielu dużych inwestycji. W 2017 roku otwarto centrum handlowo-rozrywkowe z powierzchniami biurowymi, znajduje się przy ulicy Suchej 1. Wybudowano je na dawnych Polach Stawowych, w bezpośrednim sąsiedztwie stacji kolejowej Dworzec Główny. Centrum jest zintegrowane ze znajdującym się na poziomie -2 Głównym Dworcem Autobusowym. 

Kamienica Gliniana

W 2008 roku oddano tutaj również do użytku mieszkańców park wodny w Polsce - Aquapark Wrocław. Kompleks basenowy przyciąga do siebie ludzi z całej Polski. Na jego terenie znajdują się dostępne przez cały rok baseny rekreacyjne kryte i zewnętrzne, kryty basen sportowy, klub fitness oraz sauny. Baseny sportowe czynne są w niestandardowych godzinach, gdyż od 5.30 aż do 23.00 - dla miłośników pływania może to być naprawdę duża przewaga lokalizacyjna!

Na koniec wspomnimy jeszcze o pewnej wyjątkowej kamienicy - przy ul. Glinianej znajduje się nieruchomość, której klatka schodowej jest prawdziwym dziełem sztuki! Ozdobiona przed laty przez lokalnego artystę, mieszkańca tejże kamienicy do dziś jest celem wycieczek miłośników Wrocławia i studentów ASP. Jeżeli chcecie zobaczyć, co dokładnie kryje kamienica w malowidłami na klatce schodowej zapraszamy do artykułu!

Sprawdź nasze oferty: Mieszkania Huby
Ładowanie