fbpx

Home staging Wrocław

Większa wartość mieszkania w 5 prostych krokach

Poznaj home staging!

Home Staging SDP Nieruchomosci

Jeśli sprzedajesz nieruchomość, to prawdopodobnie zależy Ci na szybkim znalezieniu na nią klienta i uzyskaniu jak największej zapłaty. To samo dotyczy lokali na wynajem – chcesz ekspresowo znaleźć najemcę i szybko zacząć zarabiać. Pomoże Ci w tym home staging!

Być może przeglądając od czasu do czasu oferty nieruchomości, widzisz, że niektóre lokale od wielu miesięcy czekają na nabywcę. Mimo coraz niższej stawki w dalszym ciągu nie znalazł się ktoś, kto kupiłby dany lokal. Być może chodzi o lokalizację, nadal zbyt wysoką cenę bądź o nieodpowiednią prezentację nieruchomości. Kiedy szukający lokalu przegląda w serwisach ogłoszeniowych dziesiątki mieszkań, to klika przede wszystkim w te oferty, które są promowane za pomocą atrakcyjnego zdjęcia, zwraca uwagę na kluczowe atuty lokum. Jeśli w danym przypadku tak nie jest, to może to stanowić przyczynę problemu. Dzięki zastosowaniu zasad home staging możesz przygotować lokal tak, aby pozytywnie zaskoczył zainteresowanego. A jeśli potrzebujesz profesjonalnej usługi home stagingu - skontaktuj się z nami.

Home Staging SDP Nieruchomosci
Moc home stagingu

Moc home stagingu

Home staging jest pojęciem pochodzącym z języka angielskiego i oznacza przygotowanie nieruchomości do sprzedaży lub wynajmu. Zanim w Twoim mieszkaniu zrealizujemy sesję fotograficzną, nasz agent sprawdzi lokal i oceni, czy aby na pewno odpowiednio on wygląda. Jeśli nie, to zaproponujemy zmiany.

Z naszych doświadczeń wynika, że zaaranżowanie lokalu zgodnie z określonymi zasadami zwiększa jego wartość średnio o 10 proc., natomiast czas sprzedaży może zostać skrócony nawet o 40 procent. Zatem stosując się do kilku reguł, wyłącznie korzystasz. Czy zdajesz sobie sprawę z tego, jak ogromne znaczenie ma zrobienie pozytywnego pierwszego wrażenia? Często szukający nieruchomości już po przekroczeniu progu mieszkania wiedzą, czy to jest to, czego chcą. Jeżeli w lokalu nie jest czysto, jest zagracony, znajdują się w nim stare, brzydkie lub odrapane meble nie spodziewaj się, że szybko znajdziesz klienta. Prawdopodobnie będzie to trwać bardzo długo i otrzymasz dużo niższą zapłatę od pożądanej. Nie dopuść do tego i przemyśl, czy nie lepiej jest prezentować kupującym po prostu pustego, czystego lokalu.

W SDP Nieruchomości wszyscy nasi agenci  mają wiedzę z zakresu home stagingu i znają zasady obowiązujące przy przygotowaniu lokalu do zbycia. Każdy z 80 ekspertów podejmie działania zmierzające do tego, aby Twoja nieruchomość jak najszybciej znalazła nabywcę. 

Dlatego nasz specjalista pojawi się w Twoim lokalu przed rozpoczęciem sesji fotograficznej i sprawdzi, jak mieszkanie wygląda. Jeśli z pewnych przyczyn nie zdołałeś należycie o nie zadbać, to ustalimy nowy termin i przede wszystkim wprowadzimy we wnętrzach zmiany, aby zoptymalizować czas sprzedaży lokalu i uzyskaną zapłatę.

Niezbędne kroki, które musisz podjąć to przede wszystkim zapewnienie czystości w lokalu. Umyj okna, upierz firany i zasłony. Jeśli masz ładną podłogę, to usuń leżący na niej dywan. Jeśli tylko jakieś elementy wyposażenia nie muszą się znajdować w mieszkaniu, to warto z nich zrezygnować na czas prezentacji. Wrażenie na zainteresowanych zrobisz przestrzeniami jasnymi, a nie przytłaczającymi.

Główne korzyści

W SDP Nieruchomości nie zostawimy Cię samego sobie – będziemy Cię wspierać w przygotowaniu lokalu do sprzedaży. Możesz liczyć na nasze sugestie – sprawdzimy, czy Twoje mieszkanie odpowiada regułom home stagingu. Dowiesz się, jakie korzyści odniesiesz dzięki temu. Jeśli z pewnych powodów nie będziesz mieć czasu na realizację tego zadania, to zrobimy to za Ciebie, łącznie ze zorganizowaniem ekipy remontowej, która odświeży lokal. Jest to usługa dodatkowo płatna, ale w wielu sytuacjach bardzo korzystna.

Stawiając na home staging, pokażesz, że dbasz o lokal, a także zwrócisz uwagę na jego największe atuty. Często też odwrócisz uwagę od słabych stron nieruchomości. Czy wiesz, że ważny jest np. zapach, który powinien być uniwersalny? Jeśli po wejściu do mieszkania zainteresowany poczuje dym papierosowy, może zniechęcić się do zakupu. Dla nabywcy może oznaczać to, że prawdopodobnie lokatorzy palili tytoń w pomieszczeniu, co może być wyczuwalne nawet długo po ich wyprowadzce. Tutaj nie wystarczy wietrzenie – nieruchomość powinieneś odpowiednio przygotować. Powiemy Ci, jak to zrobić.

Zastosuj podejście SZOK – Strategia, Zmiany, Oferta, Korzyść. Rekomendacje dotyczące modyfikacji w lokalu mają zawsze podobny cel, a jest nim szybkie znalezienia klienta i uzyskanie jak najkorzystniejszej dla Ciebie ceny. 

Zaproponujemy Ci zmiany, których warto dokonać w lokalu – dowiesz się również, jakie osiągniesz dzięki temu korzyści.

Przed rozpoczęciem sesji fotograficznej sprawdzimy, czy aby na pewno lokal jest odpowiednio zaaranżowany. Ewentualnie dokonamy niezbędnych poprawek.

Wskażemy ci największe zalety twojego mieszkania i za pomocą home stagingu jeszcze bardziej je podkreślimy.

Wybierzemy najlepsze zdjęcia, które będą prezentować lokal w korzystnym świetle i przyciągną zainteresowanych. 

Przekażemy Ci wytyczne odnośnie do przygotowania lokalu przed zaprezentowaniem go klientom.

Podpowiemy Ci, które usterki warto usunąć. Dla klienta każda wada lokalu stanowi dodatkowy problem, wiąże się z kosztami, ale też daje możliwość negocjacji ceny.

Zadbamy o to, by Twój lokal cieszył się większym zainteresowaniem – klienci mogą wręcz o niego rywalizować i nie będziesz musiał obniżać ceny. 

Home staging krok po kroku

1.

Sprawdzimy stan mieszkania.

2.

Dowiesz się, na czym polega home staging i dlaczego warto stosować się do zasad obowiązujących w tej metodzie.

3.

Podpowiemy Ci, jak odpersonalizować lokal – czasami wystarczy odmalować ściany na uniwersalny kolor.

4.

Przygotujemy wytyczne odnośnie do niezbędnych zmian w lokalu, które mogą powiększyć jego wartość i zwiększyć zainteresowanie nim.

5.

Wskażemy taką część lokalu, która stanowi jego największą zaletę.

6.

Przed realizacją sesji obejrzymy nieruchomość i ewentualnie dokonamy kosmetycznych poprawek.

Zaskocz klientów swoim lokalem

Home staging to jedyny słuszny krok, jeśli zależy Ci na szybkiej sprzedaży w satysfakcjonującej cenie. Niewielkim kosztem, a czasami wręcz bez inwestowania choćby złotówki, możesz wprowadzić w mieszkaniu zmiany, za pomocą których osiągniesz ten cel. 

Jeśli nie masz czasu na gruntowne posprzątanie każdego pomieszczenia w lokalu, to skorzystaj z usługi firmy sprzątającej. Zapewniamy Cię, że ta inwestycja na pewno się zwróci. Przed kolejnymi prezentacjami usuniesz jedynie kurz i nieruchomość powinna być optymalnie przygotowana na wizytę klienta. W SDP Nieruchomości realizujemy bardzo dużą liczbę zleceń miesięcznie. Zdajemy sobie sprawę z tego, jakie działania optymalizują czas sprzedaży lokalu. Jeśli rozpoczniesz z nami współpracę, to możesz mieć pewność, że wspólnie tak przygotujemy nieruchomość, abyś uzyskał za nią jak najlepszą zapłatę i przy okazji, żeby doszło do tego maksymalnie szybko.