fbpx
18 kwietnia 2022

Niesamowite malowidła we wrocławskiej kamienicy

kamienica przy glinianej

Inspirują nas nieruchomości, a miejsca takie jak to - szczególnie! Niepozorna kamienica na wrocławskich Hubach kryje w sobie dzieło wielkiego formatu! Zobaczcie jedyną w swoim rodzaju klatkę schodową, pokrytą oryginalnymi malowidłami.

Kamienicę przy Glinianej 60 odwiedzamy niezwykle chętnie – po pierwsze dlatego, że tu znajduje się jedno z mieszkań na sprzedaż z oferty naszej firmy (zapraszamy!), a po drugie – każdorazowa wizyta w tym budynku to niezwykłe doświadczenie obcowania ze sztuką. Ściany klatki schodowej pokryte są praktycznie w całości malowidłami – martwą naturą i pejzażami. Dzieło sztuki umila podróż do domu lokatorów od parteru do najwyższego piętra.

Malowidła we wrocławskiej kamienicy

Autorem malowideł jest, nieżyjący już Tadeusz Chądzyński – pracownik Teatru Polskiego i mieszkaniec kamienicy. Pragnął ożywić przestrzeń, w której mieszkał, więc początkowo ozdabiał ją obrazami. Gdy jednak padały one łupem złodziei artysta postanowił własnoręcznie nadać nowy blask temu miejscu. Efekt zachwyca do dziś, a na wrocławskie Huby regularnie ściągają studenci Akademii Sztuk Pięknych i inni fani sztuki, w niecodziennej przestrzeni. Kliknij w zdjęcie, aby otworzyć je w większym rozmiarze:

A jeśli chcieliby Państwo zamieszkać w tym miejscu – nic prostszego – zapraszamy do poznania oferty nr #26730.

Za zdjęcia dziękujemy Kathrin Ledwoń!