fbpx
15 czerwca 2023

Mieszkania z rynku pierwotnego

Budowa mieszkania na rynku pierwotnym

W dzisiejszym, nieustannie rozwijającym się świecie nieruchomości, zakup domu lub mieszkania z rynku pierwotnego to proces, który może wydawać się zawiły i skomplikowany. Od wyboru odpowiedniej nieruchomości, weryfikację wiarygodności dewelopera, przez negocjacje cenowe, po złożone aspekty prawne - całość może przyprawić nawet najbardziej doświadczonego inwestora o zawrót głowy. Ale czy musi tak być? Oczywiście, że nie.

W tym artykule przedstawimy Ci zalety współpracy z biurem nieruchomości przy nawiązywaniu współpracy przy zakupie nieruchomości z rynku pierwotnego. Pokażemy, jak profesjonalny agent nieruchomości może zaoszczędzić Ci nie tylko czas i stres, ale również pomóc w uzyskaniu najlepszych warunków transakcji. Wyjaśnimy, dlaczego partnerstwo z doświadczonym biurem nieruchomości może być kluczem do bezproblemowego i efektywnego procesu zakupu nieruchomości, oraz jak to może przynieść Ci największe korzyści.

Niezależność

Współpracując z biurem nieruchomości otrzymujesz dostęp do pełnej bazy ofert deweloperskich z lokalnego rynku. A to oznacza, że możesz je rzetelnie porównać przy wsparciu obiektywnego doradcy. Każdy deweloper będzie zachwalał swoje inwestycje, a agent podpowiada rozwiązania z całego rynku. Zna też daty oddania poszczególnych etapów budynków, wszystkie mocne i słabsze strony inwestycji oraz ewentualne trudności, na jakie może natknąć się klient przy współpracy z danym deweloperem.

Weryfikacja cen i trendów

Doradca nieruchomości współpracujący z deweloperami od lat, zna sposoby pracy biur sprzedaży i zestawia je z trendami na rynku. Bardzo często jest informowany o planowanych podwyżkach cen oraz nadchodzących promocjach. Ponieważ agent obsługuje cały rynek lokalny potrafi też oszacować zmianę wartości inwestycji w czasie i zestawi ją z mieszkaniami z rynku wtórnego. Podpowie, czy w danej cenie na rynku znajdą się nieruchomości o wyższym standardzie, ale są np. dostępne u innego dewelopera.

Bezpieczeństwo transakcji

Pracując z agencją nieruchomości, masz pewność, że wszystkie formalności są załatwiane prawidłowo. Agencje mają doświadczenie w przeprowadzaniu transakcji i wiedzą, jakie dokumenty są potrzebne. Bezpieczeństwo transakcji jest kluczowe, a agencje nieruchomości korzystają ze sprawdzonych i legalnych środków, aby chronić swoich klientów.

Oszczędność czasu

Kupowanie nieruchomości, szczególnie z rynku pierwotnego, wymaga czasu - na poszukiwania, oglądanie, negocjacje, załatwianie formalności. Dzięki agencji nieruchomości, proces ten jest znacznie uproszczony, a Ty możesz skupić się na decydowaniu, które mieszkanie spełnia Twoje oczekiwania.

Dostęp do najlepszych ofert

Agencje nieruchomości często mają pierwszeństwo w dostępie do nowych inwestycji. Oznacza to, że mają najświeższe informacje i mogą pomóc Ci w znalezieniu idealnego mieszkania zanim trafi ono do szerszej oferty.

Jednym z przykładów mieszkań z rynku pierwotnego, które można znaleźć wyłącznie w biurze SDP Nieruchomości jest wrocławska inwestycja JN190.

Kompleksowa obsługa

Agencje nieruchomości zapewniają pełną obsługę - od poszukiwania mieszkania, przez negocjacje cenowe, aż po finalizację transakcji. To oznacza, że nie musisz martwić się o nic – profesjonalista zajmuje się wszystkim za Ciebie.

Mieszkania z rynku pierwotnego w tych samych cenach i bez dodatkowych opłat

Ceny mieszkań i domów są takie same w agencji SDP Nieruchomości i u dewelopera. Podczas współpracy z doradcą nieruchomości na rynku pierwotnym zwyczajowo niepobierana jest dodatkowa prowizja dla agencji. Wynagrodzenie biura pokrywa deweloper, w związku z czym taka współpraca nie wiąże się dla klienta z żadnym ryzykiem, a może przynieść szereg korzyści.


Według danych Głównego Urzędu Statystycznego z 2022 roku, w Polsce, w samym 2021 roku zarejestrowano ponad 200 tysięcy transakcji sprzedaży mieszkań z rynku pierwotnego. Szacuje się, że ponad 40% wszystkich transakcji sprzedaży mieszkań było pośredniczonych przez agencje nieruchomości.

Podsumowując, decyzja o zakupie mieszkania z rynku pierwotnego za pośrednictwem agencji nieruchomości łączy w sobie szereg zalet. Gwarantuje bezpieczeństwo, oszczędza czas, daje dostęp do najlepszych ofert i zapewnia obsługę na najwyższym poziomie. Biorąc pod uwagę rosnący rynek mieszkaniowy w Polsce, to zdecydowanie opcja warta rozważenia. W biurze SDP Nieruchomości organizujemy wirtualne targi nieruchomości z rynku pierwotnego. Serdecznie zapraszamy do poznania szerokiej oferty domów i mieszkań. Pomożemy również w uzyskaniu finansowania na nieruchomości.

Umów spotkanie z doradcą nieruchomości już dziś! Wystarczy wybrać z kalendarza dostępną datę i godzinę oraz wskazać miejsce spotkania: