fbpx

Wrocław Wojszyce

Niska zabudowa, dużo zieleni, spokój i cisza - to charakterystyczne cechy osiedla Wojszyce, które zlokalizowane jest na południu Wrocławia w dzielnicy Krzyki. Obecne osiedle, dawniej było odrębną miejscowością, które sięga swą historią co najmniej do roku 1249. Jego nazwa pochodzi najprawdopodobniej od staropolskiego imienia założyciela miasteczka- Wojsława. W granicach Wrocławia od 1951 roku. 

Ze względu na swoją specyfikę w Wojszycach do tej pory można spotkać starą zabudowę zagrodową, która przed wojną powoli zaczęła znikać, ustępując miejsca domom jednorodzinnym. W  tym miejscu nie natkniemy się raczej na wysokie blokowiska- ten typ zabudowań zdecydowanie nie wpisuje się w obraz architektoniczny tego miejsca. Znaczna część zabudowy ma układ szeregowy z jednorodzinnymi segmentami. 

Na osiedlu jest dużo sklepów, straganów, czy punktów gastronomicznych. Ze względu na szybki wzrost liczby mieszkańców osiedla, w 1985 roku rozpoczęto budowę kościoła pod wezwaniem Najświętszego Zbawiciela przy ulicy Pawła Jasienicy, który został oddany do użytku w 1991 roku. Za sprawą otwarcia linii kolejowej prowadzącej z Wrocławia do Kobierzyc 01.06.1884r. otwarto stację Wojszyce. Obecnie trwają prace remontowe na linii Wrocław- Świdnica, niebawem na stacji Wojszyce ponownie będą zatrzymywały się pociągi.

Położenie Wojszyc jest zdecydowanym atutem- spokojna, zaciszna okolica na obrzeżach miasta. Dodatkowo nie można pominąć dogodnych rozwiązań komunikacyjnych osiedla. Poza linią kolejową i komunikacją miejską, która dowozi mieszkańców do centrum, okolice łączy szybki dojazd do autostrady A4 łączącej Rzeszów, Katowice, Wrocław i Legnicę z zachodnią granicą kraju. 

Sprawdź nasze oferty: Mieszkania Wojszyce
Ładowanie