fbpx

Wrocław Widawa

Osiedle zostało utworzone w dawnej dzielnicy Psie Pole, nad rzeką Widawą. W tej części miasta dominuje niska zabudowa jedno - i wielorodzinna, otoczona rozlegającymi się dookoła polami i pasami zieleni. Ze względu na atrakcyjność terenu w ostatnich latach deweloperzy coraz chętniej inwestują  na tych terenach. W 2016 roku Widawa świętowała swoją 750 rocznicę powstania. 

Widawa jest bogata w miejsca rekreacyjne, rozciągające się pasy terenów zielonych są idealne do spacerowania oraz wycieczek rowerowych. Przez jego granice przebiega żółty szlak im. Doktora Bronisława Turonia, prowadzący dookoła Wrocławia, o łącznej długości 141 kilometrów. Jeżeli chodzi o amatorów wycieczek rowerowych, to mogą oni skorzystać z zielonego szlaku rowerowego prowadzącego z Wrocławia do Obornik Śląskich. 

Do końca 2022 roku nad Widawą ma powstać 11 km nowych wałów przeciwpowodziowych. Inwestycja ma chronić mieszkańców Wrocławia oraz gmin Długołęka i Czernica przed ewentualnym nadejściem fali wezbraniowej. Inwestycja na pewno znajdzie również swoje zastosowanie do celów rekreacyjnych, podobnie jak wały osobowickie.

Widawa jest dobrze skomunikowana, w jej granicach mieści się droga ekspresowa S5 biegnąca w stronę Poznania.

Sprawdź nasze oferty: Mieszkania Widawa
Ładowanie