fbpx

Wrocław Szczepin

Mieszkania, Szczepin, Wrocław

Osiedle położone bardzo blisko centrum pomiędzy dwoma dużymi ulicami – Legnicką i Długą, bezpośrednio sąsiadujące ze Starym Miastem. W północnej części obfitujące w Rodzinne Ogrody Działkowe i piękne zielone tereny. Kto raz przejdzie się dębową aleją wzdłuż Odry, prowadzącą od Parku Popowickiego do słynnej górki Szczepińskiej (ulubionego miejsca grillowego mieszkańców tej części miasta) ten będzie wybierał ją na trasę spacerową za każdym upalnym latem i każdą piękną jesienią.

Centrum Szczepina to budownictwo wielorodzinne, głównie złożone z wysokich bloków z wielkiej płyty budowanych głównie w latach 70-tych XX wieku. Wśród nich znajdują się też nowsze inwestycje, zwykle położone tuż nad brzegiem rzeki. Mieszkańcy Szczepina lubią bliskość centrum, pokaźną liczbę linii komunikacji miejskiej, dostęp do bogatej infrastruktury (szkoły, przedszkola, kościoły, przychodnie zdrowie itp.) i bliskość dużych sklepów (w tym m.in. marketu budowlanego, marketów spożywczych i galerii wnętrz). 

Warto dodać, że Szczepin to nie tylko wysokie bloki z wielkiej płyty – to też klimatyczna ulica Robotnicza, z bogatą historią, to stary bunkier na Placu Strzegomskim (obecnie Muzeum Współczesne z przytulną kawiarnią na dachu budynku), to pomnik „Pociąg do nieba” – wyjątkowa lokomotywa „jadąca w górę”, to jeden z największych ośrodków squashowych, to też Dworzec Świebodzki – w tygodniu klimatyczne miejsce postoju foodtrucków, w niedzielę zamieniające się na osobliwe targowisko, na którym można kupić dosłownie wszystko.

Szczepin jest przyjazny rowerzystom - wzdłuż każdej z trzech najważniejszych ulic biegną komfortowe ścieżki rowerowe. Nie tylko rowerzyści polecają to osiedle do życia - mieszkańcy często wspominają, że ze względu na bliskość ścisłego centrum i doskonałą organizację wewnątrz nie wyobrażają sobie lepszej lokalizacji do zamieszkania.

Sprawdź nasze oferty: Mieszkania Szczepin
Ładowanie