fbpx

Wrocław Strachocin

Osiedle powstało na mocy uchwały Rady Miejskiej Wrocławia XX/110/91 wprowadzającej nowy system podziału administracyjnego Wrocławia, wcześniej wszystkie wymienione miejsca funkcjonowały jako oddzielne osiedla. Nic więc dziwnego, że mieszkańcy w dalszym ciągu zwyczajowo określają te miejsca dawnymi nazwami. Usytuowane jest na wschodzie miasta. 

Ta lokalizacja na pewno spodoba się wszystkim, którzy poszukują zacisznego adresu. Jest pełna pięknych terenów zielonych. Na terenie dawnego Wojnowa znajduje się 17-kilometrowa trasa sportowo-rekreacyjna przebiegająca przez zrewitalizowaną groblę i Las Strachociński. Znajdują się tutaj supermarkety, mniejsze sklepy spożywcze, a także placówki oświatowe. Strachocin-Swojczyce-Wojnów to również idealny punkt wypadowy, ponieważ zlokalizowany jest nieopodal Wschodniej Obwodnicy Wrocławia. 

Dawna część Swojczyc zachowała swój charakter i do tej pory jest mocno nastawiona na zabudowę przemysłową. Są to okolice pomiędzy Kanałem Nawigacyjnym, a torami kolejowymi, znane jako Popiele. Znajdują się tutaj m.in. baza i magazyny produktów naftowych Orlenu, Zakłady Monopolowe, Zakłady Chemii Nieorganicznej, czy montownia autobusów i ciężarówek Volvo. 

Sprawdź nasze oferty: Mieszkania Strachocin
Ładowanie