fbpx

Wrocław Stare Miasto

Wrocław Stare Miasto

Stare Miasto to osiedle znajdujące się w samym centrum Wrocławia. Obejmuje  najstarszą, zabytkową część miasta. W granicach osiedla znajdują się piękne, historyczne miejsca, codziennie przyciągające do siebie rzeszę ludzi. Stare Miasto, czyli obszar od północy pomiędzy Odrą, natomiast na wschodzie, południu i zachodzie otoczone jest Fosą Miejską. W tej części Wrocławia znajduję się również najstarsza zabytkowa część miasta - Ostrów Tumski, to miejsce pełne magii i romantyzmu, idealne na spacer. W skład osiedla wchodzą również inne wyspy: Bielarska, Słodowa, Młyńska, Piasek, Daliowa i Tamka (zespół wschodnich wysp odrzańskich). Najbardziej znana spośród wymienionych wysp jest zdecydowanie Wyspa Słodowa. Od wielu lat przyciąga do siebie młodzież, służąc jako miejsce spotkań towarzyskich i imprez.
Stosunkowo niedawno w tym miejscu zakończono ogromną inwestycję - nowoczesny budynek znany jako Concordia. Concordia Design Wrocław znalazła się w prestiżowym gronie wyróżnionych inwestycji w konkursie organizowanym przez ArchDaily, największą na świecie platformę architektoniczną. Dawna kamienica zamieniona w biurowiec zajęła pierwsze miejsce w kategorii "biura".

Stare Miasto to idealne osiedle do zamieszkania przez osoby, które potrzebują nieustająco czuć miejski rytm i dobrze czują się w otoczeniu unikatowych miejsc, przeróżnych restauracji, kawiarni i punktów turystycznych. Jest gwarnie i wesoło, ale niewątpliwie bliżej Centrum się nie da!

Sprawdź nasze oferty: Mieszkania Stare Miasto
Ładowanie