fbpx

Wrocław Sołtysowice

Sołtysowice znajdują się w północnej części Wrocławia. Na pewno etapem przełomowym dla tego miejsca było uruchomienie w 1868 roku linii kolejowej Wrocław-Oleśnica ze stacją w Sołtysowicach. To dało podstawę dla rozwoju gospodarczego, który odnotowano w następnych latach. Już w 1890 roku w niedalekiej odległości od stacji powstała cukrownia, ale także cegielnia. 

Osiedle może okazać się idealnym miejsce dla miłośników natury i aktywnego wypoczynku. Znaczna część ziem to dawne tereny poligonów wojskowych, które obecnie stały się obszarami cennymi pod względem przyrodniczym. Ze względu na to, że znaczna część obszaru to tereny zalewowe Widawy, minimalizuje się ryzyko ich pełnego zabudowania, dlatego okolice są idealnym miejscem do spacerów oraz wycieczek rowerowych dla okolicznych mieszkańców. 

W okresie wojennym działał tutaj obóz pracy przymusowej, jego zabudowania i pozostałości przetrwały do dzisiaj, dlatego warto wybrać się tutaj, żeby poznać bliżej jego historię. Na miejscu obozu znajduje się kamień pamiątkowy. 

Przez tereny Sołtysowic przebiega Autostradowa Obwodnica Wrocławia.

Sprawdź nasze oferty: Mieszkania Sołtysowice
Ładowanie