fbpx

Wrocław Przedmieście Oławskie

Mieszkania, Przedmieście Oławskie, Wrocław

Osiedle graniczące ze Starym Miastem od wschodniej strony - część dzielnicy Krzyki. Swą nazwę zawdzięcza przepływającą przez nie rzeką Oławą. Przed wojną była to jedna z najbardziej reprezentacyjnych części Wrocławia, lecz po okresie wojennej zawieruchy swój kształt zachowało ok. 30-40% nieruchomości. Obecnie duża część osiedla poddawana jest rewitalizacji, a XIX i XX-wieczne kamienicy są odrestaurowywane. 

W okolicy mieszczą się idealne na spacer tereny zielone – Park na Niskich Łąkach oraz Park Juliusza Słowackiego, a właściciele czworonogów z pewnością docenią bliskość specjalnego, dużego parku dla psów – Psia Łąka. 

Tereny nad brzegiem Oławy są często wybierane przez wrocławian do wypoczynku. W okolicy rzeki znajdują się idealne do spacerowania alejki, droga rowerowa, mnóstwo zieleni, naturalny i wodny plac zabaw, tor wrotkarski, pomosty oraz przystanie dla kajaków. To również idealne miejsce do grillowania i spędzania czasu na świeżym powietrzu w gronie przyjaciół.

Przedmieście Oławskie chętnie odwiedzają turyści – tu, w klimatycznym dawnym pałacu letnim biskupów wrocławskich mieści się muzeum etnograficzne, nad rzeką znajduje się nowoczesne muzeum Hydropolis, pełne różnych interaktywnych wystaw, a kolejką liniową (Polinką) można dotrzeć w bliskie okolice wrocławskiego Ogrodu Zoologicznego, uraczając się przy tym klimatyczną przejażdżką „wśród chmur”, nad Odrą. 

Sprawdź nasze oferty: Mieszkania Przedmieście Oławskie
Ładowanie