fbpx

Wrocław Popowice

Mieszkania na Popowicach, Wrocław

Osiedle położone w północno-zachodniej części Wrocławia, wzdłuż ulicy Legnickiej. Popowice składają się z bloków cztero- i dziesięciopiętrowych (choć zdarzają się wyjątki i powstały tu też obiekty o innej wysokości) wybudowane głównie w latach 70-tych XX wieku oraz kilka nowszych inwestycji. 

Popowice są zamieszkane w dużej części przez osoby starsze, doceniające spokój tego osiedla, dużą dostępność zacienionych ławeczek oraz bardzo dobre skomunikowanie z centrum. Oczywiście nie tylko starsi wybierają na miejsce zamieszkania osiedle Popowice – dostępność żłobków, szkół przedszkoli, placów zabaw i pobliskich parków sprawia, że młode rodziny często kupują tu nieruchomości. Być może wpływa na to też fakt, że popowicka podstawówka z basenem - Szkoła Podstawowa nr 3 od wielu lat zajmuje pierwsze miejsce we wrocławskich rankingach szkół.

Na Popowicach mieszkańcy mogą korzystać z licznych sklepów i sklepików. Świeże warzywa i owoce kupuje się tu na targowisku przy Niedźwiedziej oraz w licznych małych warzywniakach. Na osiedlu nie brakuje też Biedronek, Żabek, aptek, lokalnych biznesów usługowych – fryzjerów, szewców itd. Z jednej strony mamy więc osiedle z zaletami małego miasteczka, które od strony północnej oddzielone jest od Odry przepiękną Polaną Popowicką (ukochanym miejscem biegaczy i właścicieli czworonogów) a z drugiej strony sąsiadujące z jednym z największych centrum handlowych – galerią Magnolia Park i sklepami wielkopowierzchniowymi – Carrefour oraz Kaufland.

Z Popowic do Rynku tramwajem jedzie się dokładnie 8 minut (zakładając, że wsiadamy na przystanku Niedźwiedzia). W 2022 r. powstanie kolejna linia tramwajowa wzdłuż ulicy Popowickiej.

Mieszkańcy Popowic lubią podkreślać, że bliskość wszystkiego sprawia, że czują się, jakby to tu było centrum i coś w tym jest… Geograficzny środek Wrocławia został ustalony właśnie na Popowicach, a potwierdza to dedykowany  wrocławski krasnal. 😊

Sprawdź nasze oferty: Mieszkania Popowice
Ładowanie