fbpx

Wrocław Nadodrze

Nadodrze jako osiedle Wrocławia zostało wydzielone w 1991 r. w wyniku podziału dawnego Ołbina. Do miasta zostało przyłączone w 1808 roku, po zburzeniu fortyfikacji miejskich. 

W granicach osiedla Nadodrze znajduje się Kępa Mieszczańska, czyli wyspa usytuowana na Odrze. Nie brakuje tutaj pięknych inwestycji, zieleni i widoku głównej rzeki Wrocławia, tj. Odry. W jej granicach znajduje się nawet Marina. Jeżeli chodzi o inne obiekty infrastruktury Nadodrza to należy wymienić tutaj: Dworzec Nadodrze, przy którym znajduje się pętla tramwajowa numer 2, czy Elektrociepłownia Wrocław. 

Na osiedlu działa ośrodek wsparcia działań na rzecz jego rozwoju (Łokietka 5)- „Infopunkt Nadodrze”. Do jego zajęć należy animacja kultury, koordynacja kontaktu mieszkańców z urzędami, czy skupianie różnorodnych środowisk prowadzących swoją działalność w tej okolicy. 

W ostatnich latach ogromną popularnością cieszą się tzw. kolorowe podwórka przy ulicy Roosvelta 14-16. Dzieło „nie mural” łączące różne techniki artystyczne- ceramikę, malarstwo i rzeźbę to zawdzięcza swoje istnienie miejscowym mieszkańcom, wrocławskim artystom oraz studentom ASP. Mierzy 250 metrów długości i zajmuje powierzchnię 1200 m2. 

Sprawdź nasze oferty: Mieszkania Nadodrze
Ładowanie