fbpx

Wrocław Leśnica

Nieruchomości, mieszkania, Leśnica, Wrocław

Leśnica jest jednym z najciekawszych, bo najbardziej zróżnicowanym wrocławskich osiedli. Pomiędzy dużymi terenami zielonymi znajdują się tu nowoczesne budynki, bloki i stare kamienice. Mnóstwo placów zabaw, punktów gastronomicznych, ale też pól i łąk. Urokliwy Park Leśnicki z siłownią na świeżym powietrzu i szerokimi alejkami w ciepłe dni zapełnia się biegaczami i pasjonatami spacerów.

Jedną z najsłynniejszych osób związanych z Leśnicą jest aktorka Pola Raksa, znana między innymi z roli Marusi w serialu Czterej Pancerni i Pies. Aktorka zamieszkiwała kamienicę przy Średzkiej, a jej mieszkanie sąsiadowało z nieczynnym dziś kinem „Robotnik”.

Na terenie Leśnicy funkcjonuje Centrum Kultury Zamek – czyli wyjątkowe miejsce, w którym organizowane są liczne imprezy plenerowe, wystawy, spotkania artystyczne. Sam „zamek” to historyczne budowla wzniesiona w 1132 roku jako gródek obronny. Wielokrotnie niszczony i przebudowywany pełnił funkcję rezydencjalną aż do XX wieku, by przejść na własność miasta Wrocław i pełnić od lat 50-tych funkcję Domu Kultury.

Sprawdź nasze oferty: Mieszkania Leśnica
Ładowanie