fbpx

Wrocław Klecina

Nieruchomości na Klecinie, Wrocław

Na południu Wrocławia znajduje się piękne, bogate historycznie osiedle o nazwie Klecina. W granicach miasta od 1951 roku. Dawna wieś za sprawą cukrowni, która się w niej mieściła była znana w całej okolicy. Swoją popularność zawdzięczała nie tylko temu, że dawała pracę lokalnym i okolicznym mieszkańcom, ale również za sprawą niesamowitego smrodu, który powstawał w procesie produkcji cukru. Po zamknięciu fabryki okolice mierzyły się z bezrobociem i niezbyt ciekawymi nastrojami wśród społeczności lokalnej, szybko jednak miejsce zmieniło swoją specyfikę i zaczęło przekształcać się w tzw. sypialnię Wrocławia. Wpływ na to ma położenie Kleciny - to miejsce dobrze skomunikowane z centrum, położone nad rzeką Ślęzą, w której okolicach znajdują się piękne tereny spacerowe oraz parki. Klecina liczy sobie ponad 700 lat. 

Na Klecinie zlokalizowanych jest kilka punktów wartych zobaczenia i odwiedzenia. Do głównych z nich należą:

  • Nieczynna stacja kolejowa przy ulicy Kobierzyckiej. Zanim czerwonoarmiści rozebrali jeden tor linia była dwutorowa, można było stąd pojechać w góry do Sobótki lub Jedliny Zdrój. Z tego miejsca odchodzi również bocznica kolejowa do cukrowni. W ostatnich latach przejeżdżają tędy tylko pociągi towarowe, ale istnieją plany uruchomienia linii pasażerskich. 
  • Ciekawym punktem są również budynki cukrowni. Obecnie służą jako domu mieszkalne z bramą wjazdową i charakterystyczną wieżą z zegarem. Na terenie starej cukrowni można zobaczyć jeszcze resztki wąskotorówki oraz modernistyczne drzwi do biura. Okolica jest pełna pięknych willi. W celach rekreacyjnych polecamy udać się w rejon rzeki Ślęzy, znajdziecie tutaj niewielki teren zielony z kapliczką. Niegdyś znajdował się tutaj pomnik pamięci mieszkańców Klettendorf, którzy zginęli podczas I Wojny Światowej. Świadectwem fabrycznej historii osiedla są charakterystyczne, czerwone budynki, które należały do pracowników fabryki.

To tylko kilka z nielicznych atrakcji, które kryje przed nami osiedle Klecina. Te osiedle wydaje się być idealnym miejscem dla rodzin z dziećmi, w niedalekiej odległości znajduje się zjazd na autostradę A4 oraz Bielany. 

Sprawdź nasze oferty: Mieszkania Klecina
Ładowanie