fbpx

Wrocław Jagodno

Nieruchomości, Jagodno, Wrocław

Jagodno jest położone na obrzeżach południowego Wrocławia. Na wschodzie graniczy z osiedlem Brochów i wsią Iwiny, na północy z Wojszycami, na wschodzie i południowym wschodzie z Lamowicami Starymi oraz z Żernikami Wrocławskimi. Początki osady datowane są na XIX wiek- właśnie w tym czasie powstało Jagodno i funkcjonowało jako „kolonia” Brochowa. W 1951 roku wioska wraz z sąsiadującym Brochowem i Wojszycami zostało przyłączona do Wrocławia. 

W latach 80. na Jagodnie wybudowano kościół pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego, a w latach 90. rozpoczęto budowę nowoczesnego, strzeżonego osiedla mieszkaniowego według projektu arch. Franciszka Tołoczki. Inwestycja składa się z dwu-, trzy- i czterokondygnacyjnych budynków wielorodzinnych. Od tego czasu minęło wiele lat, a na Jagodnie powstało wiele innych realizacji. Na Jagodnie znajduje się kilka sklepów, w tym market Lidl. Dodatkowo znajduje się tutaj kilka restauracji i punktów gastronomicznych. Główną ulicą osiedla, łączącą ją z centrum Wrocławia jest ul. Buforowa, która wchodzi w skład drogi wojewódzkiej nr 395 łączącej Wrocław ze Strzelinem, Ziębicami i finalnie z Paczkowem. 

Jagodno

Według rankingów w ostatnich latach Jagodno jest jednym z najbardziej pożądanych miejsc do zamieszkania we Wrocławiu. Od 10 lat liczba mieszkańców na Jagodnie wzrosła o ponad 200%. To najwyższy wynik zaraz za Lipą Piotrowską, gdzie odnotowano wzrost mieszkańców o 400% (dane na rok 2020).

Sprawdź nasze oferty: Mieszkania Jagodno
Ładowanie