fbpx

Wrocław Grabiszyn

Nieruchomości na Grabiszynie, Wrocław

Na mocy uchwały Rady Miasta Wrocławia z 1991 roku w wyniku połączenia osiedli Grabiszyn oraz Grabiszynek powstało jedno administracyjne osiedle Grabiszyn-Grabiszynek. Położone jest w południowo-zachodniej części miasta. Szacuje się, że ilość mieszkańców wynosi około 14 tysięcy mieszkańców, a w ostatnich latach powstało tutaj wiele nowych inwestycji. Na pewno atutami przemawiającymi za takim rozwojem jest dogodna lokalizacja, łatwy dostęp do wszystkiego, urokliwe okolice.

W granicach osiedla znajdują się markety spożywcze, punkty usługowe i gastronomiczne, placówki oświatowe oraz Instytucje Państwowe, takie jak: 

  • Komisariat Wrocław Grabiszynek 
  • Państwowa Straż Pożarna Wrocław Grabiszynek - jednostka ratowniczo-gaśnicza
  • Zakład karny o złagodzonym rygorze przy ulicy Fiołkowej 9. 

Osiedle jest bardzo dobrze skomunikowane z resztą miasta, jego środkiem przebiega ulica Grabiszyńska, która odgrywa kluczową rolę i jest jedną z najdłuższych w mieście. Przejeżdża tędy mnóstwo autobusów i tramwajów pędzących na „oporowską” pętle tramwajową. No właśnie, a skoro jesteśmy przy pętli, to trzeba zaznaczyć, że wiążą się z nią pewne nieścisłości. Pętla tramwajowa co prawda nazywa się „Oporów”, razem z wyrastającym nad nią wzgórzem, na którym usytułowany jest wspominany już przy informacjach dotyczących Oporowa- Cmentarz Żołnierzy Polskich. Jednak według dostępnych danych oba punkty są tak naprawdę częścią osiedla Grabiszyn- Grabiszynek. 

W niedalekim sąsiedztwie położony jest Cmentarz Grabiszyński, druga co do wielkości nekropolia, zaraz po Cmentarzu Osobowickim. 

Stąd już o krok mamy do Parku Grabiszyńskiego, mieszczącego się na 48 hektarach. To idealne miejsce do spędzenia czasu na świeżym powietrzu w gronie bliskich, ale nie tylko. Poza niezliczoną przestrzenią zielonych polan otoczonych starym drzewostanem, znajdują się tutaj takie atrakcje jak: dary natury, siłownia pod chmurką, ścieżka zdrowia, rzeka Ślęza, place zabaw, a nawet pole golfowe. 

Będąc na Grabiszynie nie można pominąć kolejnego punktu, jakim jest Centrum Historii Zajezdnia. W 2016 roku w XIX wiecznym budynku starej zajezdni otwarto muzeum, które zajmuje się szerokorozumianą historią Dolnego Śląska, zwłaszcza dziejami Wrocławia po 1945 roku, wrocławską Solidarnością oraz Ziemiami Odzyskanymi. Organizowanych jest tutaj wiele eventów tematycznych, ale to nie wszystko. Plac, który znajduje się przy zajezdni podbił serca amatorów sportu i tak oto każdego dnia pojawia się tutaj wiele osób, które przychodzą tutaj pojeździć na rolkach, wrotkach, hulajnogach, deskorolkach i nie tylko. 

I można by tak nieskończenie, ale po co? Lepiej sami się przekonajcie, czy znajdziecie tutaj miejsce dla siebie 😊

Sprawdź nasze oferty: Mieszkania Grabiszyn
Ładowanie