fbpx

Wrocław Biskupin

Biskupin

Biskupin to osiedle położone w południowo-zachodniej części Wrocławia, w dzielnicy Śródmieście. Bliskość centrum miasta, łatwy dostęp do licznych punktów usługowych i gastronomicznych kusi i przyciąga mieszkańców, którzy chętnie decydują się na wybór lokum w tej części miasta. 

Wrocławski Biskupin zachwyca przede wszystkim malowniczymi terenami. Znajduje się tutaj między innymi Park Biskupiński, a w niedalekiej odległości zlokalizowana jest także Wrocławska Fontanna Multimedialna. 

Bajeczny Biskupin

Przed wojną ulice Biskupina nosiły nazwy postaci z bajek, baśni i legend oraz związane z tą tematyką. Obecna ulica Gersona to kiedyś Tomcia Palucha, Orłowskiego - Wróżki, a Noakowskiego - Króla Olch. Urocze, prawda? :)

Na osiedlu przeważają jednak budynki z wielkiej płyty charakteryzujące się szerokim przekrojem metraży. W zależności od preferencji dostępne są tutaj kawalerki, ale również lokale 2-, a także 3-pokojowe. W okolicy znajduje się bardzo rozbudowana sieć węzłów komunikacyjnych, dojeżdżają tu zarówno tramwaje jak i autobusy. Okolica nie ma jednego typu lokatorów, teren jest tak atrakcyjny, że na mieszkania w tej części miasta decydują się zarówno studenci, biznesmani, czy rodziny z dziećmi. 

Będąc w tej części Wrocławia warto zatrzymać się przy dawnym osiedlu Sępolno, które obecnie jest częścią wyżej opisanego osiedla. Dawne Sępolno nawiązuje do idei Ebenezera Howarda, który opracował koncepcję miasta-ogrodu. Jego układ ulic, budynków i terenów zielonych widziany z góry przypomina kształt orła. Nic więc dziwnego, że określa się je mianem unikatu na skalę europejską. 

Sprawdź nasze oferty: Mieszkania Biskupin
Ładowanie