fbpx
29 maja 2023

W czym biuro nieruchomości może Ci pomóc?

Zakup mieszkania przez biuro nieruchomości

Jeżeli myślisz o zakupie nieruchomości z pewnością kierujesz pierwsze kroki w stronę portali z ogłoszeniami. Przeglądając oferty mieszkań, czy domów nie sposób pominąć ogłoszeń publikowanych przez agencje nieruchomości. Czy warto korzystać ze współpracy, jaką proponuje klientom biuro nieruchomości?

Biuro nieruchomości pomoże Ci precyzyjnie określić potrzeby

Właściwie zdefiniowany cel zakupu nieruchomości to ważne i, wbrew pozorom, trudne zadanie. Często klienci wybierają jedną docelową lokalizację na początku drogi zakupowej, a ostatecznie kupują mieszkanie w zupełnie innej części miasta. To oznacza, że prawdopodobnie ich badanie potrzeb nie było przeprowadzone wystarczająco dokładnie.

Szeroka baza oferowanych lokali

Współpracując z biurem nieruchomości masz dostęp do szerokiej bazy nieruchomości na sprzedaż. Każde biuro posiada w swoim portfolio mieszkania i domy, które publikuje na portalach z ogłoszeniami oraz w mediach własnych – np. na stronie internetowej. Mieszkania na sprzedaż we Wrocławiu z biura SDP Nieruchomości znajdą Państwo klikając w wyszukiwarkę u góry ekranu. Co ważne! Nie wszystkie lokale prezentowane są publicznie – biura posiadają również pulę nieruchomości ekskluzywnych, które nie są przeznaczone do eksportu i można z nich skorzystać wyłącznie po kontakcie z agentem. Profesjonalne biura nieruchomości współpracują ze sobą na rynku.

Profesjonalne wsparcie i know-how

Agenci nieruchomości są wykwalifikowanymi profesjonalistami, którzy mają doświadczenie w obszarze nieruchomości. Mogą udzielić Ci fachowej porady na temat rynku nieruchomości, wysokości cen transakcyjnych, negocjacji i innych istotnych kwestii. Pomogą zrozumieć proces zakupu nieruchomości i ochronić interesy klienta, ustalą odpowiednią wysokość zadatku i przygotują obie strony do rozmowy.

Przede wszystkim warto skorzystać z know-how agenta nieruchomości i wykorzystać jego doświadczenie! Często zakup mieszkania jest największym wydatkiem w życiu klienta, a dobry doradca przechodził przez ten proces już kilkadziesiąt razy!

Organizacja i przeprowadzenie oględzin nieruchomości

Biuro nieruchomości może zająć się organizacją i planowaniem oględzin potencjalnych nieruchomości. Agenci nieruchomości będą towarzyszyć klientom podczas oględzin, omówią cechy nieruchomości oraz odpowiedzą na pytania. Jeśli klient dysponuje czasem tylko w danym dniu obrotny agent nieruchomości perfekcyjnie zorganizuje ten dzień, ustawiając prezentacje jedna za drugą, tak by maksymalnie wykorzystać dostępność czasową. To agent będzie kontaktował się ze sprzedającymi i dbał o harmonogram spotkań, nierzadko też agent zawiezie klienta na miejsce. Wszystko zależy od potrzeb i sytuacji.

Pomoc w procedurach formalnych i prawnych

Zakup nieruchomości wiąże się z różnymi procedurami formalnymi i prawno-finansowymi. Biuro nieruchomości powinno pomóc w zrozumieniu tych procedur, przygotowaniu niezbędnej dokumentacji i przeprowadzeniu procesu transakcji zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Przede wszystkim jednak agent nieruchomości ma wiedzę i kompetencje do sprawdzenia stanu prawnego lokalu i zweryfikowaniu, czy transakcja jest dla klienta kupującego bezpieczna.

Usługi dodatkowe biura nieruchomości: doradztwo finansowe

Profesjonalne biura nieruchomości mogą oferować doradztwo finansowe. Dzięki temu wspierają klientów w znalezieniu odpowiedniego kredytu hipotecznego lub innych opcji finansowania zakupu nieruchomości. Proces taki rozpoczyna się od bezpłatnej i niezobowiązującej usługi polegającej na weryfikacji zdolności kredytowej klienta. Gdy klienci wiedzą, czy mogą się ubiegać o kredyt hipoteczny oraz w jakiej wysokości może on być poszerza się pole do znalezienia lokalu idealnego. Jest to sytuacja komfortowa również dla klientów sprzedających nieruchomość - łatwiej się negocjuje, gdy zasoby finansowe i oczekiwania są jasno określone.

Jeśli myślisz o zakupie mieszkania polecamy Ci stronę, na której uzyskasz więcej informacji (zakup nieruchomości krok po kroku). Możesz też skontaktować się z nami i bezpośrednio porozmawiać w jednym z naszych biur - we Wrocławiu, przy ul. Legnickiej 50 oraz Kościuszki 16 i w Warszawie, przy Wilczej 66/68. Zadzwoń i umów się przez infolinię: 602 101 602 lub wybierz termin z formularza poniżej.