fbpx
07 kwietnia 2023

Udekoruj dom na Wielkanoc

Dekoracje domu na Wielkanoc

Choć Wielkanoc już tu za rogiem, wciąż nie jest za późno, by się do niej odpowiednio przygotować. Suto zastawiony stół aromatycznymi potrawami to nie wszystko. Zadbaj też o wielkanocne dekoracje, które umilą przebywanie w domowym zaciszu Tobie i Twoim bliskim. Poniżej znajdziesz kilka inspiracji, które pomogą Ci podjąć decyzję.

Dekoracje w kolorach ziemi

Jeśli ponad wszystko cenisz sobie naturalny wystrój swojego wnętrza, to dobrym rozwiązaniem okażą się dodatki utrzymane w naturalnych odcieniach. Beże, brązy, kremowe dodatki oraz żywe rośliny – to wszystko pozwoli zachować naturalny, a przy tym dekoracyjny charakter wnętrza. Zamiast plastikowych ozdób, postaw również na te wytworzone z naturalnych materiałów.

Przygotowanie ozdób wraz z dziećmi

Najlepsze ozdoby do domu, w którym mieszkają dzieci, to takie, w które zaangażować można także maluchy. Proste drzewko z kolorowymi pisankami to ponadczasowa ozdoba wielkanocna, którą można wykonać małymi paluszkami. Najpierw zebrać gałązki na spacerze, które będą stanowiły podstawę drzewka. Następnie ozdobić wydmuszki jajek i nawlec (przy pomocy dorosłych) wstążkę. Świetna zabawa murowana!

Dekoracje świątecznego stołu

Oprócz dekoracji rozmieszczonych po całym domu, nie zapominaj również o świątecznym stole. To centralny punkt, który w czasie Wielkanocy gromadzi domowników oraz gości. Pastelowe naczynia, świeże kwiaty w wazonie, serwetki  delikatnym odcieniu, a może porcelanowe króliczki? Wszystko zależy od Twojego gustu i wyobraźni. Pamiętaj, tylko by nie przesadzić z ich nadmiarem!

Zainteresował Cię nasz artykuł? Zapraszamy do zapisów do newslettera, co pozwoli być na bieżąco z nowymi ofertami oraz aktualnościami na naszym blogu. Odwiedź również naszą praktyczną wyszukiwarkę, jeśli interesuje Cię dom na sprzedaż.