fbpx
10 stycznia 2024

Podsumowanie 2023 roku!

Podsumowanie roku 2023

To był dobry rok!

2023 rok był dobrym i pracowitym czasem - w każdym miesiącu obsługiwaliśmy średnio ponad 3 100 nowych klientów! Na jednym z kluczowych portali z nieruchomościami mierzony jest czas, który użytkownicy spędzają oglądając ogłoszenia. Bardzo lubimy te dane, gdyż wynika z nich, że internauci spędzili na poszukiwaniach wymarzonego lokalu w gąszczu naszych ofert ponad 41 tysięcy godzin w ciągu roku, a gdyby mieli ten czas spożytkować inaczej, to mogliby polecieć 15 razy na Wenus i z powrotem. Dzięki danym z innego partnerskiego portalu wiemy, że oferty naszych nieruchomości wygenerowały ponad miliard zasięgu i prawie 3 miliony wyświetleń.

Naszą stronę internetową odwiedzają ludzie z całego świata! W TOP10 krajów, z których pochodzą nasi użytkownicy znalazły się m.in. Dania, Niemcy, Stany Zjednoczone, Wielka Brytania.

Mapa prezentująca pochodzenie użytkowników, odwiedzających naszą stronę internetową.
Dane dotyczące www.sdp-nieruchomosci.pl


Wśród użytkowników z Polski, najpopularniejszym miastem jest Wrocław, kolejnym - Warszawa. Nie dziwią nas te dane, właśnie tu posiadamy oddziały firmy. Cieszy zwiększony rok do roku procentowy udział użytkowników ze stolicy - z 27 do 30%.

Lubimy media społecznościowe, a użytkownicy mediów lubią nas, co pokazują statystyki. W 2023 roku profil naszej firmy na Facebooku osiągnął 2 100 obserwujących. Na Linkedinie śledzi nas już 1839 osób, 906 na Instagramie a na Tik Toku 1448! Najczęściej oglądany film osiągnął 85 tysięcy odwiedzin.

W 2023 roku klienci ocenili pracę naszych doradców 234 razy, wystawiając opinię o firmie w Google, na Facebooku oraz mailowo. Zdarzyło nam się także otrzymać pisemne referencje dostarczone osobiście do rąk bezpośredniego przełożonego! Ogromnie dziękujemy za zaufanie i podzielenie się wrażeniami ze współpracy z nami. Feedback jest dla nas bardzo ważny!

Gdybyśmy mieli się przyjrzeć 2023 rokowi miesiąc po miesiącu to wyglądałoby to tak:

STYCZEŃ

Styczeń jest czasem postanowień noworocznych, które postanowiliśmy wzmocnić, ogłaszając konkurs dla naszych doradców. I oprócz wartościowych nagród głównych przygotowaliśmy ogromny pakiet nagród, nazwanych katalogiem dobrych wspomnień. Najlepsi doradcy losowali więc zaproszenia do wykwintnych restauracji, zaproszenia do SPA, teatrów i wielu innych miejsc.

Główną nagrodą był tygodniowy pobyt w górskim hotelu 5-gwiazdkowym dla całej rodziny.

LUTY

Współpraca z AKSON Studio miała miejsce wcześniej, ale do momentu oficjalnej premiery filmu FILIP nie mogliśmy o niej mówić. Jednym z zadań powierzonych naszej agencji było wskazanie potencjalnych planów zdjęciowych, będących wnętrzami domów z naszej oferty. Wyselekcjonowaliśmy różne nieruchomości, odwiedziliśmy je na żywo, negocjowaliśmy warunki współpracy z właścicielami i ustalaliśmy szczegóły dotyczące dni zdjęciowych, konkretnych potrzeb itp. i tak oto świat 28 lutego 2023 mógł zobaczyć Villę Colonię (i nasze logo w napisach końcowych) na wielkim ekranie!

Niesamowite przeżycie, które celebrowaliśmy wspólnie podczas specjalnie zorganizowanego dla naszej firmy, seansu.

MARZEC

Lubimy otwartość i jasne zasady, dlatego zdecydowaliśmy się na organizację Drzwi Otwartych w naszym biurze przy Legnickiej we Wrocławiu. Ofertę tego dnia kierowaliśmy głównie do osób myślących o związaniu swojej przyszłości z zawodem pośrednika nieruchomości i być może naszą firmą. Przygotowaliśmy treściwe eksperckie prezentacje i zaprosiliśmy naszych gości w teren – tak jak obiecaliśmy – pokazaliśmy pracę pośrednika od kuchni. Efekty? Nowe znajomości, nowe zatrudnienia i intratne propozycje współpracy biznesowej. Strzał w dziesiątkę!

KWIECIEŃ

Decyzję o udostępnienieniu możliwości umawiania spotkań z Doradcami online, za pomocą kilku kliknięć podjęliśmy w kwietniu i nie spodziewaliśmy się, że spotka się ona aż z takim zainteresowaniem! Dotychczas doradcy samodzielnie inicjowali spotkania na odległość, ale teraz dzieje się to systemowo.

Nowy kanał komunikacji okazał się hitem – aplikacja w łatwy sposób pozwala zaplanować spotkanie przez internet, lub stacjonarnie w biurze, wysyła o nim przypomnienie i dodaje je do indywidualnego kalendarza.

MAJ

Majowy, charytatywny Bieg Firmowy to wydarzenie do którego się pieczołowicie przygotowujemy, gdyż nasz udział nie ogranicza się do samego przebiegnięcia trasy 5 kilometrów przez każdego uczestnika. Co roku tworzymy specjalną strefę integracyjną do której zapraszamy całe rodziny pracowników oraz sympatyków naszej firmy i do późnych godzin wspólnie biesiadujemy, korzystając z pięknej pogody. Tym razem nadmuchaliśmy około 300 balonów, zdobyliśmy łącznie 28 medali i wsparliśmy podopiecznych Fundacji Everest. Zmęczeni i szczęśliwi zadeklarowaliśmy udział za rok, kolejny raz!

CZERWIEC

Rejs po Odrze to największa impreza integracyjna w naszej firmie, na którą zawsze wszyscy czekamy. Tym razem, w ciepły czerwcowy wieczór bawiliśmy się w stylu DISCO z dawnych lat. Zyskaliśmy nowych mistrzów ruletki i blackjacka, rozwiązaliśmy quiz wiedzy o firmie, tańczyliśmy przy promieniach zachodzącego słońca i wspaniale się zintegrowaliśmy.

LIPIEC

Lipiec to czas rekordów! Do biura SDP Nieruchomości trafiło 4 655 nowych klientów! Ponieważ sprzedaż nieruchomości to często długi proces nasi doradcy musieli nie tylko obsłużyć wszystkie nowe osoby poszukujące domu marzeń, ale też dokończyć transakcje z klientami z wcześniejszych miesięcy. Nakładając na to szczyt sezonu wakacyjnego i pojawiające się zastępstwa możemy tylko powiedzieć, że łatwo nie było. Ale lubimy, gdy praca wre!

SIERPIEŃ

Sprzedaż jednej z najważniejszych nieruchomości w biurze SDP Nieruchomości była długą i skomplikowaną drogą, która… taka po prostu jest i od początku wiedzieliśmy na co się piszemy, przyjmując ten obiekt do naszej oferty (właściciele próbowali sprzedać obiekt samodzielnie i z pomocą innego biura przez 5 lat).

Do Villi Colonii należało podejść niekonwencjonalnie. Przez ponad rok współpracy wykonaliśmy dla klienta szereg, często niestandardowych, działań, mających na celu rozreklamowanie nieruchomości wśród grupy docelowej – rozsyłaliśmy specjalne listy z folderami reklamowymi prezentującymi potencjał płynący z zakupu tego miejsca, współpracowaliśmy z lokalnymi mediami, wykorzystywaliśmy media społecznościowe i zaprosiliśmy do współpracy influencerów.

Naprawdę dużo energii poświęciliśmy dla tej transakcji, ale opłacało się. Oficjalnie, dzięki naszym staraniom 3 sierpnia Villa Colonia zmieniła właściciela.

WRZESIEŃ

Wrzesień był miesiącem, w którym dużo się szkoliliśmy, utworzyliśmy dwa nowe wrocławskie oddziały i zorganizowaliśmy ważne wydarzenie, szeroko reklamowane w mediach, czyli drzwi otwarte inwestycji deweloperskiej Kamieńskiego 232.

Drzwi otwarte dla całej inwestycji to duże wyzwanie od strony organizacyjnej. Oprócz szerokiej akcji reklamowej należy rozsądnie poukładać grafik pracy doradców, tak by nie wchodzili sobie w drogę, podczas oprowadzania klientów po lokalach. A jeśli do tego dodamy spontaniczne, niezapowiedziane wcześniej wizyty robi się duży (choć, nie ukrywamy, przyjemny) harmider.

Wyniki akcji okazały się rewelacyjne – mieszkania przy Kamieńskiego znalazły nabywców, a my nowe doświadczenie, które z przyjemnością powtórzymy!

PAŹDZIERNIK

W październiku spacerowaliśmy i zdecydowanie najpiękniej słucha się o historii miasta, gdy słońce ciepło grzeje, a słowa wychodzą z ust najlepszej wroclawianistki - dziennikarki, pani Beaty Maciejewskiej. Tym razem zajrzeliśmy w każdy kąt Starego Miasta i Księcia Witolda.

Czego uczą nas spacery z przewodnikiem? Przede wszystkim wiedzy o tkance miejskiej, jej historii nie tylko ukrytej w murach budynków, ale leżącej na każdym skrzyżowaniu ulic. Pomagają nam zrozumieć miasto i otworzyć się bardziej na detal i piękno miasta.

LISTOPAD

W firmie SDP Nieruchomości zatrudniamy najlepszych doradców na rynku. Nasi pracownicy kompleksowo przeprowadzają klientów przez proces zakupu i sprzedaży nieruchomości, nierzadko uczestnicząc w bardzo skomplikowanych i wymagających transakcjach. Wysiłki i wytężona praca naprawdę się opłacają – oprócz intratnego wynagrodzenia, wdzięczność i satysfakcja klienta stanowi często początek dalszej, wspólnej drogi w obrocie nieruchomościami.

W 2023 roku rekordowe wynagrodzenie za obsługę transakcji (z jednej strony) wyniosło 531 000 złotych.

GRUDZIEŃ

Prawie cały grudzień związany jest ze świętami. Tradycyjnie podsumowujemy rok podczas firmowej wigilii, organizowanej we wrocławskiej restauracji Wodnik, wręczamy nagrody, składamy sobie życzenia, wysyłamy świąteczne podziękowania do klientów i kontrahentów. W tym roku tylko za pomocą Poczty Polskiej nadaliśmy ich ponad 1000!

Równolegle codziennie publikujemy specjalne oferty, w ramach akcji „Świąteczny Kalendarz Nieruchomościowy”. Nasz pomysł funkcjonuje już od 3 lat i z ogromną radością obserwujemy, że polubili go klienci i inne biura. 😊

31 grudnia kończymy zamykając wewnętrzny konkurs dla doradców, więc już za kilka dni dowiemy się, kto otrzyma najnowszego McBooka, iPhona PRO Max 15, Playstation 5 i wiele innych wartościowych nagród!

Piękny to był rok! Dziękujemy za niego!