fbpx
07 marca 2023

Zamieszkaj w najpiękniejszym budynku w Polsce!

Nowa Manufaktura to inwestycja zlokalizowana we Wrocławiu przy skrzyżowaniu ulic Kościuszki oraz Pułaskiego. Nie sposób przejść obok niej obojętnie, potężna bryła z geometrycznymi formami na elewacji wyróżnia się na tle nieruchomości Przedmieścia Oławskiego. Została zauważona też na międzynarodowej arenie i otrzymała nagrodę w konkursie architektonicznym. Ten tytuł wzbudził wiele kontrowersji wśród mieszkańców Wrocławia, ale niewątpliwie wpłynął na zainteresowanie lokalami w tej inwestycji.

Według kapituły konkursu European Property Awards 2022 Nowa Manufaktura została najpiękniejszym budynkiem wielorodzinnym w Polsce. Nieruchomości konkursowe ocenia zespół ponad 80 ekspertów, który zwraca szczególną uwagę na jakość projektu, użytkowość, innowacyjność, zaangażowanie w zrównoważony rozwój i oryginalność. Tego ostatniego na pewno nie można Manufakturze odmówić!

Nowa Manufaktura - historia inwestycji

Projektanci z biura projektowego AP Szczepaniak stanęli przed trudnym zadaniem – pragnęli połączyć ideę miasta 15-minutowego z historycznymi kamienicami w dzielnicy Przedmieścia Oławskiego. Jednocześnie nie planowali udawać historycznej architektury, a jedynie luźno inspirować się tradycją miejsca – stąd nawiązanie do kolorystyki najczęściej produkowanych samochodów w firmie Beckmann Otto & Co. To właśnie na dawnym terenie zakładu produkującego ekskluzywne limuzyny i sportowe coupe powstała Nowa Manufaktura. Warto dodać, że nietypowy, charakterystyczny wzór na fasadzie budynku inspirowany był właśnie śladem opon. Lubimy takie smaczki i najwidoczniej doceniła je także kapituła konkursu European Property Awards 2022, nadając Nowej Manufakturze tytuł najpiękniejszego budynku w Polsce! Spójrzcie na dekoracje na klatce schodowej:

A jak wyglądają wnętrza lokali w tej inwestycji? Serdecznie zapraszamy do poznania oferty mieszkania do wynajęcia. Mimo, że wnętrze zostało zaaranżowane przez prywatnego właściciela klimatem pasuje do charakteru inwestycji!

Oferta apartamentu w Nowej Manufakturze.

Z przyjemnością zaprezentujemy to mieszkanie na żywo, podczas bezpłatnej prezentacji. Serdecznie zapraszamy do kontaktu: 602 101 602.