fbpx
22 września 2022

Jak udekorować mieszkanie w jesiennym klimacie?

Dekoracje jesienne

W dniu 22 września witamy kalendarzową jesień, a co za tym idzie – nastała pora, aby z szafy wyciągnąć przytulny, gruby kocyk i w towarzystwie ciepłej herbaty zasiąść do lektury ulubionej książki. W poniższym artykule przedstawimy trendy w wystroju wnętrz, które umilą naszym czytelnikom te długie, jesienne wieczory.

Wnętrze przygotowane na jesień powinno być nastawione na komfort i relaks, dlatego oprócz dużych, wygodnych, pojemnych mebli warto zadbać o dodatki. Oto najciekawsze trendy, jakie warto wykorzystać, aranżując swoją wymarzoną, jesienną oazę.

Ciepła kolorystyka – wyzwalacz dla zmysłów

Nic nie kojarzy się ze złotą, polską jesienią bardziej niż kolory: lisi pomarańczowy, jarzębinowa czerwień, przygaszony żółty… a nawet brązowy. Aranżując wnętrze, specjalnie na tę porę roku, to właśnie wspomniane barwy powinny grać pierwsze skrzypce. Jednak nie każdy ma możliwość, aby cztery razy do roku zmieniać kolor ścian. Wtedy z pomocą przychodzą dodatki: Wełniany koc, puchata poduszka, zasłony, a nawet plakaty w kolorach jesieni pomogą przemienić każde pomieszczenie w domu - w pokój prawdziwej Jesieniary!

Tekstylia a trend cocooningu

W praktyce kokonowanie to po prostu przebywanie w domu. Jednak jesienią i zimą to określenie zyskuje zupełnie inne znaczenie. Chodzi tutaj o tekstylia, szczególnie miękkie – dywany, poduszki, pledy, koce i jeszcze więcej poduszek! Te i inne elementy wystroju sprawią, że mieszkanie przemieni się w istną enklawę spokoju izolującą przed zimnem oraz deszczową pogodą. W takim towarzystwie ulubiony serial czy książka wciągną jeszcze bardziej. 

Światło świec i ogień w kominku

Płomień świec oraz blask ognia w kominku będzie stanowić idealne dopełnienie dla kolorów jesieni. Nada pomieszczeniu ciepło i przytulność. Teraz kiedy dni będą coraz krótsze, wieczory spędzone w towarzystwie świec o przyjemnym, domowym zapachu, wprawią nas w relaks i pobudzą wiele zmysłów.

Stroiki nie tylko zimą

Stroiki przeważnie kojarzone są z zimą, jednak jesienią sprawdzą się równie świetnie. Do przygotowania takiej ozdoby można wykorzystać wiele elementów, nie koniecznie sztucznych, takich jak małe dynie, liście, gałęzie drzew iglastych, kasztany, szyszki, jarzębiny i wiele innych. Postawione na stole wniosą niepowtarzalny klimat do wnętrza.

Więcej dodatków dla wnętrza pełnego przytulności

Lampki ozdobione cotton bowlami, dekoracje na oknach, gliniane doniczki, grafiki, wazony pełne jesiennych liści, lampiony, a nawet korkowe podkładki pod kubki. Możliwości jest wiele, a efekt będzie tylko lepszy. Przygotowując mieszkanie na jesień, nie warto być minimalistą. Wnętrza pełne dekoracji będą przypominać o miłych momentach. W ten sposób pokój stanie się nie tylko bardziej przytulny i domowy, ale również jedyny w swoim rodzaju.

Jesienne smaki

Jesień to nie tylko piękne barwy i barowa pogoda. Jest to również czas sezonowych warzyw i owoców, które nie tylko nadadzą klimat wizualny kuchni, ale również i niezastąpione walory smakowe. Rozgrzewający krem z dyni, przetwory domowej roboty, a może niezastąpiona grzybowa? To jedne z najbardziej rozpoznawalnych smaków jesiennych. Nie zapominać należy również o herbacie, która z dodatkiem miodu, imbiru i goździków zasmakuje na nowo.

Jeśli aktualnie rozglądają się Państwo za nieruchomością na zakup, która zapewni Państwu wygodę w nadchodzące, mroźne wieczory, to chętnie zadbamy o Państwa komfort podczas poszukiwań. Wystarczy, że opowiedzą Nam Państwo o swoich kryteriach.

Kontakt z nami:

Biuro I: ul. Legnicka 50, Wrocław

Biuro II: ul. Kościuszki 16, Wrocław

tel. 602 101 602

mail: biuro@sdp-nieruchomosci.pl