fbpx
29 września 2023

Braliśmy udział w Akademii Morizon-Gratka

Akademia Morizon

Akademia Morizon-Gratka to wydarzenie, które interesuje i inspiruje pośredników nieruchomości z całego kraju. Podczas ostatniej edycji, w środę 27 września do Hotelu Mercury we Wrocławiu zjechało się przeszło 70 uczestników. Nasi wrocławscy doradcy również chętnie wzięli udział w wydarzeniu.

15 doradców SDP Nieruchomości miało okazję uczestniczyć w wykładach i dyskusjach, prowadzonych m.in. przez Radka Kotarskiego, Basię Domarus, czy Ewę Wilczewską. Temat pośrednictwa w obrocie nieruchomości został rozłożony na kilka różnych aspektów, od psychologicznych, przez stricte narzędziowe aż po twarde dane dotyczące sytuacji na lokalnym i krajowym rynku.

Co jest najbardziej inspirującego w takich wydarzeniach? Po pierwsze znajomości - we Wrocławiu branża pośrednictwa nieruchomości jest dobrze rozwinięta i z dużą częścią uczestników znaliśmy się wcześniej, spotykając na prezentacjach, czy współpracując przy wspólnych transakcjach. Ale doceniamy też te nowe znajomości, z którymi (mamy nadzieję!) dopiero się spotkamy w ramach obowiązków zawodowych. :)

Po drugie doceniamy merytorykę. Grupa Morizon podzieliła się z nami różnego rodzaju danymi, które mogliśmy zestawić z liczbami dotyczącymi lokali, występującymi na naszym wrocławskim rynku (na którym prezentujemy około 2000 ofert nieruchomości) oraz danymi dotyczącymi klientów (których u nas, w samym Wrocławiu w ostatnim czasie zarejestrowaliśmy ponad 4000 miesięcznie!).

Według danych ofertowych zgromadzonych przez serwisy Grupy Morizon Gratka średnie ceny mieszkań we Wrocławiu kształtują się następująco:

  • mieszkania 1-pokojowe: 14 493 zł/mkw.
  • mieszkania 2-pokojowe: 13 103 zł/mkw.
  • mieszkania 3-pokojowe: 11 615 zł/mkw.
  • mieszkania 4-pokojowe: 11 891 zł/mkw.
  • większe mieszkania: 10 686 zł/mkw.

W SDP Nieruchomości posiadamy nieruchomości z każdego segmentu, w cenach zbliżonych do średnich ofertowych i lepszych. Zapraszamy do użycia wyszukiwarki i znalezienia mieszkania idealnego dla siebie.

Dziękujemy za możliwość uczestnictwa w tym wydarzeniu i gratulujemy organizatorom - akademię zorganizowano naprawdę profesjonalnie!