fbpx
11 kwietnia 2023

Agencja do zadań specjalnych – czyli SDP Nieruchomości w kinie!

Wrocław to idealne miejsce do kręcenia filmów. Stolica Dolnego Śląska jest pięknym miastem, które zachwyca swoją architekturą i atmosferą. W tym przypadku reżyserzy postanowili wykorzystać uroki miasta, aby stworzyć idealne tło dla historii Filipa – bohatera powieści Leopolda Tyrmanda.

Tyrmandowski Filip to powieść oparta o motywy autobiograficzne, osadzona w czasach II wojny światowej. Główny bohater przebywa we Frankfurcie, który w filmie Michała Kwiecińskiego odgrywany jest m.in. na planach Bożkowa, Jeleniej Góry, Torunia i oczywiście Wrocławia.

Wrocław w filmie FILIP

Na szklanym ekranie widzowie mieli szansę obejrzeć pałac Wallenberg-Pachaly, ulicę Szajnochy, plac Uniwersytecki oraz Villę Colonię i ulicę Rapackiego.
Villa Colonia „zagrała” dom rodzinny Lisy – sympatii tytułowego Filipa. Jak bardzo różnią się filmowe kadry od rzeczywistego wnętrza? Zobaczcie sami:

Dom przy Rapackiego 14 jest wyjątkowym obiektem dla historii Wrocławia, ponieważ właśnie w tym miejscu podpisano akt kończący Festung Breslau. Wnętrza nieruchomości, mimo upływu lat, są doskonale zachowane, a na potrzeby filmu zostały tylko przemeblowane, by jak najdokładniej oddać wizję reżysera.

Więcej zdjęć obecnego wnętrza Villi Colonia znajduje się w tym miejscu.

A takie kadry widzowie mogą obejrzeć w kinie:

Jednym z zadań postawionych naszej agencji było wskazanie potencjalnych planów zdjęciowych, realizujących zamierzenia twórców filmu. Wyselekcjonowaliśmy kilka wrocławskich nieruchomości, odwiedziliśmy je na żywo, negocjowaliśmy warunki współpracy z właścicielami i ustalaliśmy szczegóły dotyczące dni zdjęciowych, konkretnych potrzeb itp. Mimo, że działo się to w 2021 roku tę przygodę zakończyliśmy dopiero niedawno, bo 30 marca 2023 roku zorganizowaliśmy specjalny pokaz filmu Filip w wynajętej sali kinowej DCF. Takim sposobem zakończyliśmy wspólne świętowanie Dnia Pośrednika Nieruchomości i ostatni etap naszej współpracy z AKSON Studio. 😊

Zapraszamy do kin!